W zakładce FAQ odpowiadamy na najczęściej zadawane przez pary pytania odnośnie naszych usług ale i nie tylko, serdecznie zapraszamy do lektury.

Co to jest fotografia hybrydowa?
Fotografia hybrydowa polega na wykonywaniu przez jedną osobę zarówno zdjęć, jak i krótkich ujęć filmowych. Efektem końcowym tego typu pracy jest nowoczesny reportaż ślubny oraz film w formie dłuższego teledysku (5-10 minut). Usługa foto + video 2in1 zdobywa coraz większą popularność za granicą. Natomiast w naszym kraju na razie niewielu fotografów ma ją w swojej ofercie, ale i też nie każdy posiada takie możliwości oraz umiejętności jej realizowania. Fotografia hybrydowa polecana jest szczególnie Parom, którym nie zależy na długim filmie weselnym i jednocześnie nie chcą wydawać dodatkowych pieniędzy na kamerzystę.


Wolne terminy
Zdajemy sobie sprawę, że wybór usługodawców w dzisiejszych czasach nie jest łatwy, do tego ogromna ilość ofert na rynku, dodatkowo powoduje mętlik w głowie. Główny sezon ślubny przypada na miesiące: maj, czerwiec, lipiec, sierpień oraz wrzesień i oczywiście te terminy są najczęściej wybierane przez młode pary nawet 2 lata wstecz. Dlatego też, polecamy zainteresowanie się takimi usługami tuż po ustaleniu daty ślubu w kościele, cerkwi czy urzędzie i podpisaniu umowy z salą, ponieważ zwiększy to Wasze szanse na zatrudnienie kamerzysty/fotografa, którego portfolio najbardziej przypadło Wam do gustu lub ktoś z Waszych znajomych polecał te osoby.

Podpisanie umowy
Możemy to zrobić na dwa sposoby, pierwszy to osobiste spotkanie, które pozwoli nam od razu bliżej się poznać lub drugi sposób ,,na odległość" przez wysłanie umowy na e-mail, ten wariant skierowany jest przede wszystkim do osób aktualnie przebywających za granicą lub mieszkających w dalszej odległości od nas.


Skąd jesteście, czy można się z Wami umówić na spotkanie?
Mieszkamy w Białymstoku, oprócz rozmowy telefonicznej, korespondencji przez FB lub e-maila serdecznie zapraszamy na niezobowiązujące spotkanie, w trakcie którego będziemy mogli bliżej się poznać, porozmawiać o Waszym ślubie i oczekiwaniach jakie macie względem naszych usług.


Czy w cenie zawarty jest koszt dojazdu?
Dojazd na wesela w cenie pakietu oferujemy do odległości około 100km od Białegostoku czyli do takich miast jak np. Siemiatycze, Hajnówka, Zambrów, Ostrów Mazowiecka, Łomża, Ełk, Grajewo, Augustów, Suwałki i okolice tych miejscowości. W przypadku sesji narzeczeńskiej lub pleneru ślubnego w innym dniu, na swój koszt dojeżdżamy do miejsc oddalonych od Białegostoku o około 50km. Przy większych odległościach dodatkowe koszty dojazdu ustalamy indywidualnie.


Czy możemy wnieść poprawki w filmie i jak długo przechowujecie kopię?
Tak oczywiście, po odebraniu filmu możecie wnieść jednorazowo bezpłatne poprawki montażowe w terminie do 30 dni od daty jego otrzymania. Kolejne poprawki będą już płatne i indywidualnie wyceniane na podstawie charakteru zmian. Poprawki mogą dotyczyć podmiany scen na inne, wydłużania ujęć, bądź ich skracania wyłącznie w przypadku, gdy surowy materiał będzie na to pozwalał. Poprawki mogą też dotyczyć zmiany muzyki, ale nie mogą one wpływać na zmianę ogólnego charakteru montażu filmu, dlatego też podmieniony zostanie tylko utwór z drobnymi korektami obecnych ujęć. Kopia Waszego filmu będzie przechowywana przez nas do końca roku kalendarzowego w którym braliście ślub.


Jakiej długości będzie Nasz film z wesela i jak jest ,,zbudowany"?
Standardowo montujemy filmy o długości 60-120minut, w zależności od życzeń Klientów, ale i też nagranego surowego materiału. Film składa się z trzech części: przygotowania, ceremonia, zabawa weselna. Każdy film zawiera około 3 do 5 mini teledysków (np. przygotowania, przyjazd Młodego, przejazd Młodych na ceremonię, przejazd Młodych na salę itp.). Ponadto między wydarzeniami na sali dodatkowo umieszczamy kilka około 1-minutowych mini teledysków z ujęciami np. na zewnątrz obiektu, gości przy stolikach, drink baru, stołu biesiadnego, fotobudki, zabaw dzieci z animatorami itp.


Czy używacie kamerki typu GOPRO?
Tak, filmowanie jest nie tylko naszym elementem zarobkowym ale również pasją, dlatego też jak tylko jest możliwość nagrania fajnych dodatkowych ujęć, to wtedy korzystamy także z możliwości jakie daje nam kamerka sportowa.

Czy macie w ofercie ujęcia z drona?
Tak, z użyciem drona wykonujemy zarówno ujęcia filmowe jak i zdjęcia (m.in. miejsca zamieszkania młodych, świątyni, sali weselnej, w plenerze itp.). Musicie jednak pamiętać, że w przypadku złej pogodny (deszcz, śnieg, silny wiatr) lub z powodu braku czasu, takich ujęć może po prostu zabraknąć w Waszym reportażu.


Od której godziny zaczynacie swoją pracę i o której kończycie?
Reportaż zaczynamy nie wcześniej niż od godziny 12:00, a kończymy około 1:00 lub po oczepinch jeżeli się przedłużą, w tym przypadku nie będziemy domagać się od Was dodatkowych kosztów i doliczać za kolejne godziny pracy.


Jaki jest zakres waszych usług?
Wykonywany przez nas reportaż video/foto obejmuje uwiecznienie m.in.: przygotowań, błogosławieństwa, ślubu, życzeń, przywitania Pary Młodej na sali, pierwszego toastu, pierwszego tańca, zabawy weselnej i konkursów, podziękowań rodzicom i chrzestnym, tortu weselnego, oczepin lub innych momentów w trakcie wesela na życzenie Pary Młodej.


Nagrywacie podziękowania Rodzicom?
Tak oczywiście, w formie oddzielnego filmu możemy nagrać z Wami podziękowania rodzicom, podobnie jak sesję plenerową czy narzeczeńską w innym dniu lub poprawiny. Jesteśmy do Waszej dyspozycji, otwarci na wszelkie pomysły i propozycje.


Wywiady z gośćmi, czy możecie je nagrać na Naszym weselu?
Mamy taką usługę w pakiecie z dwoma kamerzystami. Temat wywiadów nie jest jednak prosty, z kilkuletniego doświadczenia wiemy, że bardzo ciężko jest namówić Gości na takie ,,występy" z mikrofonem przed kamerą, nawet tych z najbliższej z rodziny. W związku z tym warto jest wcześniej porozmawiać i uprzedzić Rodzinę o takiej możliwości złożenia Wam przed kamerą życzeń, porad małżeńskich, wspomnień, pozdrowień itp.. W organizacji takich wywiadów mogą też pomóc Świadkowie, informując podczas wesela o takiej możliwości Waszych przyjaciół, znajomych czy krewnych. My oczywiście także użyjemy swoich wszystkich sposobów :) aby nagrać Wam takie wywiady.


Czy macie zezwolenie na wykonywanie usług w kościele i latanie dronem?
Oczywiście, co roku aktualizujemy niezbędne dokumenty upoważniające nas do wykonywania usług foto/video w kościele jak również do latania dronem, włącznie z dodatkowym ubezpieczeniem od nieszczęśliwych wypadków.


Jak długo będziemy czekać na film/zdjęcia?
Czas oczekiwania na film wynosi około 3-6 miesięcy, od daty ślubu lub nagrania sesji plenerowej. Jeżeli chodzi o zdjęcia to pierwszy pakiet otrzymacie już 14 dni po weselu, natomiast cały reportaż w terminie około 3 miesięcy od daty ślubu lub sesji plenerowej.


W jakiej formie otrzymamy Nasz film i zdjęcia?
Zarówno film jak i zdjęcia przekażemy Wam na nośniku typu pendrive z możliwością swobodnego kopiowania, w drewnianym spersonalizowanym pudełku. W przypadku zdjęć dodatkowo otrzymacie jeszcze dostęp do prywatnej galerii na hasło.


W jaki sposób będziemy mogli zapłacić za wasze usługi?
Płatność za nasze usługi mamy podzieloną na trzy raty: 500zł zadatek przy podpisaniu umowy, główna rata w dniu wesela (kwota zależy od wybranego pakietu), 500zł przy odbiorze gotowego materiału. Główną formą zapłaty jest gotówka, akceptujemy też rozliczenie przelewem (wariant do ustalenia przy podpisaniu umowy).

Aktualizacja na dzień 10.06.2024
Odpowiedzi na powyższe pytania mają charakter wyłącznie poglądowy i nie mogą stanowić przedmiotu umowy.